Güney Kore’nin en önemli pop şarkıcıları Türkiye’de

Güney Kore’nin en önemli pop müzik sanatçılarının yer aldığı “Music Bank K-Pop” konseri, bu yıl Türkiye’de 7 Eylül’de Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek.

Görsel

Güney Kore ulusal televizyonu KBS World tarafından düzenlenen “Music Bank in İstanbul”a yaklaşık 10 bin kişinin katılması bekleniyor. KBS World’da her hafta yayınlanan ve dünyanın farklı ülkelerindeki K-Pop (Kore popu) hayranları tarafından dikkatle takip edilen Music Bank isimli eğlence programı, ünlü K-Pop sanatçılarını bir araya getirdiği gibi yeni çıkış yapan sanatçılara da kendilerini göstermeleri için fırsat sunuyor. Music Bank, Asya müzik piyasası ve başka birçok ülkede büyük ilgi gören ünlü Hallyu Dalgası’nın (ya da Kore Dalgası) arkasındaki itici güç olarak kabul ediliyor. Music Bank, K-Pop fanlarının her hafta düzenli olarak takip ettiği en ünlü K-Pop programı olma özelliği taşıyor.

2012’DE FRANSA VE ŞİLİ’DE YAPILDI

Güney Kore’nin en ünlü grupları Super Junior, Beast, MBLAQ, Ftisland, Miss A ve Ailee’nin sahneye çıkacağı İstanbul Music Bank K-Pop Festivali’ne komşu ülkelerden hayranların da katılması bekleniyor. Music Bank Dünya Turnesi ilk kez 2011’de Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleştirildi. 2012 Şubat’ında Paris’te yapılan ikinci şovu aynı yılın aralık ayında Şili’de gerçekleşen şov izledi.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s