Cazda genç yetenekler aranıyor

Akbank Caz Festivali kapsamında düzenlenecek JAmZZ Genç Yetenekler Yarışması’nın başvuruları 5 Ekim’e kadar devam edecek

 Görsel

23. Akbank Caz Festivali kapsamında bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek JAmZZ Genç Yetenekler Yarışması’na başvurular başladı. 30 yaşını aşmamış amatör genç yeteneklere, profesyonel sanatçılarla birlikte sahnede “jam session” (doğaçlama müzik) yapma imkânı sunan yarışma, Nefesli, Vurmalı, Telli, Tuşlu ve Vokal olmak üzere 5 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Adayların demo CD’lerini 5 Ekim’e kadar Akbank Sanat’a ulaştırmaları gerekiyor. Kerem Görsev’in başkanlığını yapacağı yarışmanın jüri üyeleri arasında; prodüktör Barış Selimoğlu, caz dünyasının yetenekli müzisyenlerinden baterist Ferit Odman, kontrbas sanatçısı Kağan Yıldız ve Türkiye caz sahnesinin virtüöz ismi gitarist Neşet Ruacan yer alıyor. Yarışmanın ön elemesi, 17 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s