Sen Aydınlatırsın Geceyi, Toronto’da…

Onur Ünlü’nün en son çektiği ve AVM sinemalarında gösterime sokmama kararı aldığı Altın Lale ödüllü filmi, Toronto Film Festivali’nde gösterilecek.

GörselOnur Ünlü’nün senaryosunu yazdığı ve yönettiği, 32. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da En İyi Film, FIBRESCI, En İyi Kurgu ve En İyi Senaryo ödüllerini kazanan filmi “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmi, 5 – 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Toronto Film Festivali’ndeki “Vanguard” başlıklı yan bölümde gösterilecek.

Uluslararası filmlerin gösterildiği bu yan bölümde, Danimarka’dan, Rusya’dan, Kore’den ve Filipinler’den de pek çok film izleyiciyle buluşuyor.

Onur Ünlü’nün Manisa’da çektiği ve karakterlerinin hepsinin süper kahraman olduğu, siyah beyaz film, bir aşk hikayesine odaklanıyor. Filmde Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Ezgi Mola ve Ercan Kesal gibi oyuncular yer alıyor.

Ünlü, “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmini AVM sinemalarında gösterime sokmama kararı almıştı. 23 Nisan’da Semaver Kumpanya’da Türkiye’deki ilk gösterimi yapılan film, üniversite ve bağımsız grupların organizasyonları ile seyircisine ulaştı.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s