Avrupa’nın en büyük gösteri merkezi ArenaMega açılıyor

Avrupa’da, amfi tiyatro konseptinde inşa edilen gösteri merkezleri arasındaki “en büyük gösteri merkezi” ünvanına sahip ArenaMega 3 Ağustos Cumartesi günü hizmete açılıyor.

Görsel

30 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Arenamega , gerek işlevselliği ve görselliği gerekse kapasitesi ve teknik alt yapısıyla, sadece Küçükçekmece’ye değil tüm Türkiye’ye hizmet verecek şekilde uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek formda inşa edildi. Arenamega, muhteşem sahnesi, özel mimarili konsepti, ışıklandırma ve ses sistemi ile uluslararası prodüksiyonlara ve Türkiye genelinde yapılan önemli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmak, kapalı spor salonuyla salon sporlarını desteklemek, çok amaçlı eğitim salonuyla eğitim ve seminerlere ev sahipliği yapmak amaçlarıyla planlandı. Mimari tarzıyla dünya tarihinin önemli miraslarından biri olan “Efes Celsus Kütüphanesi”nin modern bir yorumudur.

Ulusal ve uluslararası platformdaki kapsamlı organizasyonlar için dizayn edilen Arenamega’nın, açık ve kapalı tribündeki toplam izleyici kapasitesi 35.000’dir. 300 m yüksekliğindeki Eyfel Kulesi’nde kullanılan demirin iki katı kadar daha fazla demir kullanılarak uzay çatı sistemiyle oluşturulan kapalı alanındaki toplam izleyici kapasitesi 10.000’dir. Ayrıca Merkezin, toplam 600 araç kapasiteli, 3 katlı kapalı otoparkı da bulunmaktadır.

Arenamega, 704 m2 lik dev sahnesi ile “Avrupa’nın en büyük sahnesi” ünvanına sahiptir. Oturma düzeni parabolik eğimle oluşturulduğundan, sahnenin görünebilirliği en yüksek seviyededir.

Arenamega, “Avrupa’nın en gelişmiş ses ve ışıklandırma sistemi”ne sahip bir gösteri merkezidir. Tavanları, yankı oluşumunu düşüren özel panelli tavan şeklinde imal edilmiştir. Ayrıca tüm yüzeylerde, ses yutucu malzemeler ve tavandan asılan akustik sitemler kullanılmıştır. Böylelikle ses daha sağlıklı ve yankısız olarak iletilmekte ve izleyiciler sahne performanslarını kaliteli bir şekilde dinleme imkânına sahip olmaktadırlar.

Arenamega , kültür ve sanat yatırımı olmasının yanında aynı zamanda bir spor merkezidir. Yatırım dahilinde, bireysel sporlar için dizayn edilmiş 2500 m2 lik kapalı spor salonu mevcuttur.

Arenamega, İstanbul’un iki önemli otoyolu olan, TEM Otoyolu ve D100 (E-5) Otoyolu arasındaki direk bağlantıyı sağlayan Basın Express yolunun, Halkalı-Güneşli katlı kavşağına 350 m mesafesi ile misafirlerine ulaşım kolaylığı sağlayacak bir bölgede bulunmaktadır. Merkezimiz, Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii’nde, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu arasında konumlandırılmıştır.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s