Fazıl Say: “AKP’den korkmuyorum”

Piyanist ve besteci Fazıl Say, dini değerlere hakaret nedeniyle kendisine açılan davanın anlamsız olduğunu söyleyerek “AKP’den korkmuyorum” dedi.

CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu ‘Aykırı Sorular’ programına katılan piyanist ve besteci Fazıl Say’ın açıklamaları programa damgasını vurdu.

fazilsayProgramda, hükümetin inançlara dahi karışmaya çalıştığını ve dini değerlere hakaret nedeniyle kendisine açılan davanın anlamsız olduğunu belirten Say, “AKP’den korkmuyorum. Ben suçlu olduğumu hissetsem, suçlu olduğumdan rahatsızlık duyarım ve belki kendiliğimden hapse girerim. Zor beni hapse atmaları. Bu kadar basit. Hala atıyorlarsa da buyursun atsınlar” dedi.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s