Eileen Brennan hayatını kaybetti

Amerika’lı oyuncu Eileen Brennan pazar günü California’da mesane kanseriyle olan mücadelesinin sonunda 80 yaşında hayata veda etti.

GörselBrennan 1980 yapımı “Private Benjamin” filmindeki rolüyle Oscar’a aday olmuştu. “Private Benjamin”in televizyon dizisi versiyonunda da oynayan Brennan, aynı rolle bu kez Emmy Ödülü’nü kazanmıştı. Brennan, “Taxi”, “Newhart”, “Will & Grace” ve “Thirtysomething” gibi TV dizilerindeki rolleriyle de 6 kez Emmy’ye aday oldu. Brennan’ın önemli sinema filmleri arasında “The Last Picture Show” (1971), “The Sting” (1973). “Clue” (1985) ve “The New Adventures of Pippi Longstocking” (1988) sayılabilir.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s