Aslı Erdoğan’ın son durumu

Fransa’da Lire Dergisi tarafından “Geleceğin 50 Yazarı” arasında gösterilen, eserleri birçok dile çevrilen Aslı Erdoğan, sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Aldığı bir edebiyat bursu ile Avusturya’nın Graz kentine giden ünlü yazar, ani bir kanamayla kaldırıldığı hastane tarafından kanaması devam etmesine rağmen kapının önüne konulduğunu söyleyerek dostlarından yardım istemişti. aslı-erdoğan Bir buçuk yıldır yurt dışında bulunan Aslı Erdoğan, bu haberden yaklaşık iki ay sonra,  24 Mayıs günü İstanbul’a döndü. Ahmet Ergül yazarın resmi sitesinde kaleme aldığı bir bildiriyle son durumu hakkında bilgi verdi. “Avusturya’da yaşadığı zor anları, basının güzel bir haberi paylaşır gibi sunumundan hepiniz biliyorsunuz. Şanssızlık İstanbul’da da peşini bırakmadı. Mayıs sonu Harbiye’de, yüzleri maskeli iki kişinin saldırısına uğradı ve çantasını kaybetti. Tuhaf olan, bu olayın ‘çevik kuvvet polisinin’ neredeyse burnunun dibinde yaşanışı. Eve döndüğünde başına geleceklerden habersizdi. Olayı duyunca yakın arkadaşlarından biri yanına uğramış, kupaya yeni doldurulmuş çayı, açıklaması olmayan bir hareketi sonucu ayağına döktü. Doktora ertesi gün gidildiğinde hemen müdahale edilmesi gereken bir durum söz konusu olduğu ve edilmediği için yanık ikinci dereceye ilerlemiş dahası üçüncü derecenin eşiğine geldiği öğrenildi. Hafta sonuna kadar evden dışarı çıkamadı. Böylece, devam eden kolonoskopi tedavisi de kesintiye uğramış oldu. Sanırım bu haberin tek iyi yanı bu: tüm bu olana karşın, çok moralsiz değil ve tedavisi devam etmektedir.”

Bilindiği üzere yazar Aslı Erdoğan sağlık sorunları nedeniyle zor durumda olduğunu bildiren bir elektronik posta kaleme almış ve 21 Mart günü bu mektup yazılı, görsel medyada yer almıştı.

Erdoğan e-postasında şunları yazmıştı: “Durum çok ciddi. Cuma günü yumurtalık kanseri olup olamadığımı öğreneceğim. Ama daha büyük bir olasılıkla acilen alınması gereken bir fissur söz konusu. Buradaki doktorlar korkunç davrandılar, kanamalı halimle kapının önüne koydular. Uyuşturucusuz biyopsi almaktan tutun da yarı baygın halimle bir saat bekletmeye dek her şeyi yaşadım. Acilen doğru dürüst tedavi edilebileceğim bir şehre, beni dinleyecek doktorlara ihtiyacım var. Viyana en yakın seçenek. Yolculuk yapabilirsem, İstanbul’a dönmek istiyorum ama sınırda derdimi anlatamamaktan korkuyorum. Gerçekten simdi dayanışmaya ihtiyacım var. Yani dönme kararı verirsem, birkaç gün içinde bu kararı vermeliyim, neler olabilir, kim destek olabilir?”

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s