“Ben Samantha, 13 yaşındayım. Roman Polanski tarafından tecavüze uğradım”

Samantha Geimer’in, ünlü yönetmen Roman Polanski ile “70’li yıllarda, kendisi henüz 13 yaşındayken yaşadığı yasa dışı cinsel ilişkiyi” anlattığı kitap 3 Ekim 2013’te Fransa’da yayımlanıyor.

Görsel

ABD’li Geimer, “Ben, Samantha, 13 yaşındayım, Roman Polanski tarafından tecavüze uğradım” (Moi, Samantha, 13 ans, violée par Roman Polanski) ismini verdiği kitabında, olanları ilk kez sadece kendi tanıklığından aktaracak.

Michel Lafon Yayınlarından çıkacak olan kitap, 70’lerin sonunda yayımlanan ünlü eser “Moi, Christiane F., 13 ans, droguée, prostituée”ye de gönderme yapıyor.

JACK NICHOLSON’IN EVİNDE

Söz konusu cinsi münasebet yaşandığında (1977) Polanski 43, Geimer 13 yaşındaydı. Tecavüz, ünlü aktör Jack Nicholson’ın evindeki bir fotoğraf seansında (Nicholson ende uokken) yaşanmış, Polanksi 42 gün hapis yatmıştı. Yasa dışı cinsel ilişkiden tekrar suçlanan yönetmen çareyi ABD’den kaçmmakta buldu ve yıllarca Amerikan adaletine teslim olmadı.

Samantha Geimer’in kitabının sanıldığı gibi, tamamen Polanski’yi karalamayı hedeflemediği belitiliyor. New-York Times’ın eski çalışanlarından gazeteci Tim Craig Wolff’a göre, bugün üç çocuk annesi olan 49 yaşındaki Geimer, medyanın yıllarca bu davayı yazmış olmasından oldukça rahatsız.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s