14 yaşındaki Berkin Elvan’ın yoğum bakımdaki yaşam savaşı 60. gününde

Taksim’deki Gezi direnişinin 3. haftasında, Okmeydanı’ndaki evinden ekmek almak için dışarı çıktığı sırada polisin attığı biber gazı kapsülünün başına gelmesi sonucu ağır yaralanan ve beyin kanaması geçiren 14 yaşındaki Berkin Elvan, 60 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

GörselAnne Gülsüm E. oğlunun hastaneye getirildiği günden bu yana hastane bahçesinden bir an olsun ayrılmıyor. “Benim ciğerim burada, nasıl bırakıp gidebilirim” diyen gözü yaşlı anne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve polislere sesleniyor: “Bu yaştaki bir çocuğa kıymak hangi kitapta yazıyor? Evde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz? 

‘Oğlumun defterini, kalemini elinden aldılar’
Şeker Bayramı’nı ilk kez oğlundan uzak, yoğun bakım servisinin arkasında geçiren anne Gülsüm E. gözyaşları içinde, “Bayram değildi benim için. Oğlumu vurdukları gün Babalar Günü’ydü. Bu bayramda da hastaneydik. Bize bayram bırakmadılar” diyor. Oğlunun, 17 ve 15 yaşında olan iki ablasına çok düşkün olduğunu, hatta her iki koluna ablalarının adını dövme yaptırdığını anımsatan anne “Küçük kızım olayın ardından yoğun bakıma girememişti. İlk kez bu bayramda, bizim desteğimizle yoğun bakıma girdi ve kardeşini gördü” diyerek acısını paylaşıyor. “Çocuğumun arkadaşları mahallede oyun oynarken, oğlum burada yatıyor. Mahalleye girmeye dayanamıyorum” diyen anne, oğlunun gözünü açacağı günü umutla beklediğini söylüyor ve ekliyor: “O gün gelecek, oğlum gözünü açacak. Bu güzel haberi de sizlerle paylaşacağım.”

Cumhuriyet

 

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s