Çin’de Türk Filmleri haftası

‘2013 Çin’de Türk Kültür Yılı” faaliyetleri kapsamında Türk Filmleri Haftası başladı.

Pekin’deki MOMA sinemasında dün akşam, gösterimi yapılacak filmlerin bazılarının yönetmen ve oyuncularının da hazır bulunduğu bir açılış töreni düzenlendi. Törene, organizasyonu düzenleyen Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çin Devlet Basın Yayın ve Radyo Televizyon Genel Müdürlüğü ile organizasyona destek veren İzmir Film Derneği’nin temsilcileri katıldı.

Açılışta Raşit Çelikezer’in yönettiği “Can” filmi gösterildi. Pekin’in ardından Çin’in kuzeyindeki eski başkentlerinden Xian’da da 21-26 Ağustos tarihlerinde gösterilecek 7 Türk filmi arasında Babam ve Oğlum, Selvi Boylum Al Yazmalım, Zerre, Lal Gece, Bir Avuç Deniz ve Bu Son Olsun yer alıyor. Filmler Çince alt yazılı olarak gösterilecek.

CİHAN

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s