E.L. James, Forbes’in hazırladığı çok kazanan yazarlar listesinde zirveye yerleşti

‘Grinin Elli Tonu’ serisi ile bilinen İngiliz yazar E.L. James, Forbes’in hazırladığı çok kazananlar listesinde zirveye yerleşti.

James bu yıl kazandığı 95 milyon dolar ile Stephen King, James Patterson, Danielle Steel gibi isimleri geride bırakarak sürpriz bir şekilde çok kazanan yazarlar listesinin bir numarası oldu.

Forbes’e göre James’in zirveye çıkmasında en önemli faktör, yazarın üçlemesinin e-book olarak da satılması, seks içerikli bir ürünü rahatça elde edip açık alanlarda gizli bir şekilde okunabilmesi. Geçen yıl zirvede olan Amerikalı yazar James Patterson bu yıl 91 milyon dolar kazanarak ikinci sırada kalırken, ‘Açlık Oyunları’ kitabı ve ‘Yeraltı Günlükleri’ serisinin yazarı 55 milyon dolarlık kazancıyla üçüncü sırada kaldı.

‘Açlık Oyunları’ kitabının sinema uyarlaması ise dünya çapında 684 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşmıştı. Listede Fox TV’de talk show sunan yazar Bill O’Reilly kazandığı 28 milyon dolar ile dördüncü ve kariyerinde 128 kitap olan Amerikalı yazar Danielle Steel 26 milyon dolar kazanarak beşinci oldu. Dan Brown’un ‘Inferno’su uzun süre 2013 yılının en çok satanı olarak kalsa da yazarına kazandırdığı 22 milyon dolarla ancak Brown’u dokuzuncu sıraya yerleştirebildi.

En çok kazananlar listesinin son sırasında ‘Kubbenin Altında’ romanı Amerika ‘da dizi haline getirilen Stephen King bulunuyor. Forbes’in her yıl hazırladığı çok kazananlar listesi satış hesaplamaları, basım adedi ve stoklara göre belirleniyor…

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s