Ünlü tenor Spas Wenkoff 84 yaşında hayata veda etti

Bulgar asıllı Avusturyalı ünlü tenor Spas Wenkoff, 84 yaşında hayata veda etti. Viyana Devlet Operası’ndan yapılan açıklamada pazartesi evinde yaşamını yitiren Wenkoff’un ölüm nedeni belirtilmedi.

23 Eylül 1928’de Bulgaristan ‘da doğan Wenkoff, hukuk bölümünden mezun oldu ve sahne hayatının öncesinde bir süre avukat olarak çalıştı. İlk olarak Bulgaristan ve Doğu Almanya ‘da sahneye çıkan tenor, opera ve operetlerde rol aldı. Daha sonra İtalyan repertuvarını terk ederek Wagner operalarına meyleden Wenkoff, 1975’te ‘Tristan ve Isolde’de Tristan rolüyle uluslararası ün kazandı. Berlin Devlet Operası, Beyrut Festivali, New York Metropolitan Operası gibi dünyanın en önde gelen topluluklarında ve etkinliklerinde yer aldı. (AP)

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s