4.Barok Müzik Festivali 6/8 Eylül’de gerçekleşecek

Karya Kültürve Sanat Derneği (KARSANAT), 4 yıldır farklı tarihi mekanlarda sürdürdüğü Bodrum Karsanat Derneği’nden Barok Müzik Festivali’nin dördüncüsünü, geçtiğimiz yıl olduğu üzere, Karya Kralı Mavzolos için M.Ö. 350 yılında anıt mezar olarak yapılan ve görkemi nedeniyle dünyanın yedi harikasından biri sayılan ve Bodrum’da bulunan Mozole’de düzenliyor. Günümüzde, büyük depremler ve yağmalar neticesinde ancak temeli geriye kalan ve müze olarak turistlerin ilgi odağı olmaya devam eden tarihi mekan , ikinci kez bir festivale ev sahipliği yapacak.

Görsel

Mozole, tarihi ünü yanı sıra klasik müzik konserleri için de çok huzur veren bir ortama sahip. Karsanat bundan sonraki barok müzik festivallerini de her yıl Bodrum Mozole’de gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Bodrum Belediyesi, BODTO, İstanbul Avusturya Kültür Ofisi, Austria Barock Akademie, Akustik Travel, Doria ve Karya Prenses Otelleri, Denizce Restorant, Agop’un Meyhanesi ve sanatseverlerin destekleriyle gerçekleşen festival, 6-7-8 Eylül tarihlerinde, saat 21.00 de halka açık ve ücretsiz olacak. Festivalde yerli ve yabancı 24 konuk sanatçı Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor. 

 Eylül Cuma açılış konserinde, Austria Barock Akademie’nin her yıl farklı kategorilerde verdiği müzik ödüllerinin 2012 sahipleri Anna Magdalena Auzinger – Soprano ve Amélie Saadia Mezzosoprano, Philip Comploi – Barokcello ve Sonja Leipold – Cembalo / Klavsen eşliğinde seyirciyi “Venedik’te bir Barok Gezintisi’ne çıkaracaklar. 

7 Eylül Cumartesi günü, KARYA BAROK TOPLULUĞU solistleri Nuri Harun Ateş (kontrtenor) Kaan Buldular (kontrtenor) Gülderen Erdoğmuş (mezzosoprano) İzmir Devlet Opera Balesi sanatçıları Derya Kırcalı Gürlük (soprano) ve Evrim Keskin(mezzosoprano) Karya Barok Yaylı Çalgılar Dörtlüsü eşliğinde, batılı bestecilerin doğunun gizemiyle etkilenerek besteledikleri operalardan aşk ve savaş konulu ünlü aryalar, düetler ve koraller seslendirecekler. 

8 Eylül Pazar günü, festivalin kapanış konserinde solist Özge Eyüpoğlu Karya Türk Müziği Topluluğu eşliğinde, Karsanat Sanat danışmanı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın ( Devlet Sanatçısı) belirlediği repertuar ile ünlü bestekarlarımızın eserlerinden seçkin eserler sunacaklar.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s