‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’ filmi Montreal film festivalinde en iyi ilk film ve FIBRESCI ödüllerini kazandı

Alphan Eşeli’nin ilk uzun metraj filmi ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’, Montreal Film Festivali ‘nden iki ödülle döndü. Festivalin ‘ilk filmler’ bölümünde yarışan yapım, en iyi film için verilen ‘ Altın Zenith’ ödülüne değer bulundu. Film ayrıca aynı bölüm için verilen FIBRESCI ödülünün de sahibi oldu.

GörselUğur Polat, Nergis Öztürk ve Serdar Orçin’in başrollerinde yer aldığı yapım, 1915’teki Sarıkamış Harekatı sonrası evlerine çalışmayan bir grup asker ve sivilin terk edilmiş bir Ermeni köyündeki hayatta kalma mücadelesine anlatıyor.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s