Orhan Kemal Öykü Yarışması sonuçlandı

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin (ÇED) düzenlediği 6. Orhan Kemal Öykü Yarışması’nda dereceye giren yapıtlar belirlendi. Birinciliği Beşinci Köşe adlı kitabıyla Gamze Güller aldı.

orhan_kemal_oyku_odulleri_sahiplerini_buldu_h4080

ÇED Başkanı Halise Tekbaş, yaptığı yazılı açıklamada, geleneksel hale getirilen yarışmaya edebiyatçıların her geçen yıl biraz daha fazla ilgi gösterdiğini bildirdi. Edebiyatımıza ve dünya edebiyatına ölümsüz eserler kazandıran Orhan Kemal’in daha fazla tanıtılması gerektiğini ifade eden Tekbaş, seçici kurulun, katılımcıların özgün yapıtlarda Türkçeyi kullanımdaki özenini göz önünde bulundurduğunu vurguladı.

Ön seçici kurulu Bekir Dağsever, Hasan Hüseyin Çabuk ve Adil Kurt; Üst Kurul Alper Akçam, Zafer Doruk ve Vecdi Ciracıoğlu’dan oluşan yarışmada dereceye giren isim ve yapıtlar şunlar: 1. Gamze Güller (Beşinci Köşe), 2. Murat Muradoğlu (Gönülsüz Köpek) 3. Murat Taş (Havuzlu Çarşı Kitapçısı) Mansiyon: Samih Güven (Yağmurlu Günler)

Yarışmanın ödül töreni eylülün son haftasında yapılacak.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s