J. D. Salinger’ın yeni keşfedilen beş kitabının isimleri belli oldu

Hayatının son 45 yılında hiç kitap yayınlamayan ve 2010 yılında hayatını kaybeden ABD’li yazar J. D. Salinger’ın yeni keşfedilen beş kitabının isimleri belli oldu.

GörselYazarın hayatı ile ilgili bir belgeselin yapım aşamasında keşfedilen ve önümüzdeki 7 yıl içinde yayınlanacağı açıklanan kitaplar arasında, Salinger’ın Türkçede ‘Gönülçelen’ ve ‘Çavdar Tarlasında Çocuklar’ isimleriyle yayınlanmış kült romanı ‘Catcher in the Rye’ın devamı olan bir kısa hikâye de var. Kitabın başkarakteri Holden Caulfield’in hayatından yeni bir kesit sunan hikâyenin ismi ‘Last and Best of Peter Pan’s”.

Salinger’ın hikâyelerinde sık sık kulandığı Seymour Glass karakterinin yer aldığı beş kısa hikâyeden oluşan ‘The Complete Chronicle of Glass Family’ (Glass Ailesi’nin Eksiksiz Tarihi) ve yazarın 2’nci Dünya Savaşı sırasında istihbarat ajanı olarak çalıştığı dönemdeki anılarının bir derlemesi olan ‘A Counterintelligence Agent’s Diary’ (Bir Karşı İstihbarat Ajanının Günlüğü) adlı kitaplar da önümüzdeki yıllarda okuyucu ile buluşacak. Diğer kitaplar ise, Salinger’ın Nazi işbirlikçisi olarak tanınan Sylvia Welter ile kısa süren evliliğine dayanan ‘World War II Love Story’ (2. Dünya Savaşı Aşk Hikâyesi) ve hayatının son döneminde din olarak seçtiği Hinduizm’i anlattığı ‘A Religious Manual’ (Dini Bir El Kitabı).

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s