Esin Varan, Adrien Brody’den Grace Kelly’ye 96 Oscar’lı oyuncu yetiştiren ABD’deki 130 yıllık konservatuvara seçildi.

Esin Varan, Adrien Brody’den Grace Kelly’ye 96 Oscar’lı oyuncu yetiştiren ABD’deki 130 yıllık konservatuvara seçildi. ‘New York Academy Theatre Company’e giren ilk Türk oldu.

Image

TÜRK KIZININ BÜYÜK BAŞARISI
Marmara Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Esin Varan, her yıl 2 bin kişinin başvuru yaptığı ABD’nin 130 yıllık ilk konservatuvarı ‘American Academy of Dramatic Arts’a burslu seçilerek ilk 30’un içinde yer aldı.

KIRK DOUGLAS, ANNE HATHAWAY
Varan, mezunları arasında Jessica Chastain, Adrien Brody, Kirk Douglas, Grace Kelly, Anne Hathaway gibi isimlerin bulunduğu okulda elde ettiği başarıyla göz kamaştırdı. Varan, buradaki 2 yıllık eğitim sonrası da New York Academy Theatre Company’e giren ilk Türk oyuncu oldu.

BROADWAY’DAN BAŞROL TEKLİFİ GELDİ
Türk sanatçı şunları söyledi: Oyunumu izlemeye gelen Tony ödüllü yazar Douglas Carter Beane, oyun sonunda yeni yazdığı Broadway şovunda rol teklif etti. Gelecek yıl Shakespeare’in ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyununun devamı niteliğindeki, perilerle ilgili bir oyunda başrol oynayacağım.

Image

KÜLTÜRÜMÜN İZLERİ SAHNEDE
Başarısıyla genç sanatçılara örnek olan Esin Varan şunları söyledi: Sahneyi ABD’li oyuncularla paylaşıp, ülkenin en ünlü başyapıtında yer aldım. Birçok kişi anadili Türkçe olan birinin başka dilde rol yapamayacağını düşünüyordu ama yanılttım. Oyunculuğumda Türk kültürünün izi var, izleyiciye egzotik geliyor.

245 EMMY ÖDÜLÜ
New York’taki American Academy of Dramatic Arts’ın mezunları arasında 96 Oscar, 245 Emmy ve 86 Tony ödülüne aday gösterilen isim yer alıyor. Burslu girdiği okuldan başarıyla mezun olan Esin Varan, yeni oyunlarıyla sahneye iyice ısınıyor.

Reklamlar

About okuryazarsanat

Okur Yazar, bir kişi veya kuruma bağlı olmayan; sosyal paylaşım ağları üzerinde sanatın her dalıyla ilgili haberleri, gelişmeleri, etkinlikleri duyurmayı amaçlayan; sanatın her dalına mensup sanatkarların eserlerini paylaşırken, yeni yüzlere ve toplumsal duyarlılık veya dayanışma gerektiren olaylara da seyirci kalmayan bir kültür sanat oluşumudur. Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Pinterest, Blog adreslerimiz "Anasayfa" sütununda belirtilmiş olup, Okur Yazar'ın isim benzerliği olan internet siteleri, kendi belirttiğimiz adreslerimiz dışında farklı sosyal paylaşım hesapları ve basılı yayınlarla ilgisi yoktur. Paylaşım yaptığımız adresler sosyal paylaşım hesaplarımızda belirtilmiştir.
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s